Neden biz?

Çünkü:

  • Okul öncesi eğitim, son yıllarda önemi ve değeri kavranan, anne ve babanın dikkatle incelemesini ve özenli kararlar vermesini gerektiren çok önemli bir sorumluluktur.

 

  • Çocuklarımızın geleceğini belirleyen üniversite eğitimi değil, hayatının ilk altı yılında aldığı eğitimdir.

 

  • Bilinçsiz öğrenmenin bilinçli öğrenme seviyesine geçtiği bu yıllar oldukça önemli bir gelişim dönemidir.

 

  • Turuncu Minikler Akademisi ve Çocuk Kulübü, çocuktan yetişkinin küçük bir kopyası olmasını beklemek yerine, çocuğun kendisine özgü doğasını anlar.  

 

  • Çocuğun ayrı bir kişilik olarak algılanmasının ve saygı duyulmasının gerekliliğini vurgular.

 

  • Okulumuz, çocuğumuzun gelişim ihtiyaçlarını giderebilecek fiziksel, duygusal ve sosyal bir ortam oluştururken, çocuk potansiyeline göre kendi hızında, özgüvenini kaybetmeden, en iyi öğrendiği biçimde gelişimine devam eder.

 

  • Okulumuzda çocuğun sadece bilişsel gelişimi hedef alınmaz. Ayrıca sosyal ve duygusal gelişim, toplum içinde kendini ifade etme, diğerlerini anlama ve topluma uyum sağlayabilme becerisi, merakını giderebilme özgürlüğü, kendi amaçlarını belirleme ve bu amaçlara ulaşmanın yollarını keşfedebilme becerisi de hedef alınır. 

 

  • Çocuklarımız zihinsel, bedensel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerinin bireysel düzeylerine uygun zengin uyarıcı ortamlarda desteklenerek, ilköğretime hazırlanmaktadırlar.

 

  • Hazırladığımız eğitim programları, ileride kendini yeterlilikleri ve yetesizlikleriyle tanıyan ve kabul eden, başkalarıyla etkili iletişim ve dostluklar kurabilen, merak eden, araştıran, bulan, yaratıcı ve güzelliklerin farkında olabilen; kısacası kendisiyle ve çevresindeki dünyayla barışık olarak yaşayan mutlu yetişkinlerin temellerini oluşturacaktır.

 

  • Her çocuk gelişiminin bazı alanlarında sorunlar yaşayabilir, ileriki yaşlarda yaşaması olası bazı problemlere ait ip uçları verebilir. Turuncu Minikler Akademisi bu belirtileri fark edebilen ve en uygun müdahelenin ne olduğuna karar verebilen uzman kadrolarla eğitim verilen bir okul öncesi eğitim kurumudur. Kısacası, her bir çocuk bizim için özeldir.

 

Çocuğunuzun keşfine bizlerle başlayın!!!

Gezilerimiz

Öğrenmenin öğretmenle ve okul ortamıyla sınırlı olmadığı en değerli fırsatlardan biri a...

Deneylerimiz

Okul öncesi eğitimde yaparak ve yaşayarak öğrenmenin vazgeçilmez unsurların...

Psikolojik Hizmetler

Etkili anne-baba eğitimi; iyi bir anne ve baba olabilmenin yolu da tabi ki iyi bir eğitimden ge&c...

Eğitim Programımız

Eğitim programımız, günümüzün etkinliği ve verimliliği bilimsel olarak kanıtl...